Odborné články

Známé rčení, že „vlasy jsou koruna krásy“ nám přirozeně implikuje i nutnost se o svou hřívu pečlivě starat. V každém ročním období vyžadují naše vlasy jiný druh péče. Zatímco v létě trpí sluníčkem a mořskou nebo chlórovanou vodou, zimní měsíce dají vlasům zabrat střídáním teplot, vysoušením ve vytopených místnostech, mrazem a chladem. Jaro zase vlasy zaskočí naprosto nepřipravené a bez dostatku tolik potřebných živin. Jak bychom tedy měli své vlasy rozmazlovat a co jim dopřát, aby naše „koruna krásy“ opravdu zářila?

Zima unavuje

Smiřte se s tím, že po zimě jsou vaše vlasy unavené, poničené a slabé. Zimní období dokáže dát vašim vláskům pěkně zabrat, zvlášť pokud se pyšníte dlouhou hřívou. Díky chladu, přetápění a větru jsou vlasykřehké, lámavé a postrádají výživné látky. Jistě jste se samy na sobě přesvědčily, že nelítostná zima dokáže na vlasech napáchat velké škody, které musíte s přicházejícím jarem napravit. Dodejte své hřívě nový šmrnc s našimi tipy!

Jarní oživení

Pokud si přejete, aby vaše vlasy zase překypovaly zdravím, házely odlesky do všech stran, byly bohaté, hebké a pružné, musíte se jim s nastupujícím jarem intenzivně věnovat. Ze všeho nejdřív jim dopřejtevýživnou regenerační kúru. Tu je nejlepší aplikovat zhruba dvakrát měsíčně. Porozhlédněte se po obchodních řetězcích po vhodných vlasových krémech a maskách nebo si nechte poradit svou kadeřnicí. Pečlivě si přečtěte návod a dopřejte vlasům tolik potřebné živiny.

Kadeřnice poradí

Ostatně na kadeřnický salon byste za žádných okolností právě v toto roční dobu neměla zapomínat, zvlášť pokud jste odborníka na vlasy naposledy někdy za hlubokého podzimu. Konečky jsou po zimě poškozené a lámavé, mohou se třepit. Kadeřnice vám nejen vlasy pomůže ozdravit, ale navíc jim dodá nový svěží střih a jarní šmrnc, který vám zvýší sebevědomí a odlehčí vaší hřívě. V salonu vám také pomůžou s ozdravnými vlasovými kúrami a poradí jak se o vlasy v nastávajícím jarním období starat a jak o krásu své hřívy pečovat.

Zdroj: http://www.zdravy-svet.cz/krasa/pece-o-vlasy/zdrave-vlasy-i-na-jare2 

Parabeny

Parabeny jsou konzervační látky, jsou umělé a je prokázáno, že nejsou pro lidské tělo přínosem, spíše naopak. Vše, ať už potraviny nebo kosmetika, pokud má vydržet nějakou dobu, musí obsahovat konvzervační, tj. uchovávající látky. Pokud je neobsahuje, zkazí se (= rozmnoží se bakterie, plísně, atd, v krému např. tím, když do něj prstem sáhnete).

Z 90% všech kosmetických (péče o tělo, pleťovka, dekorativka, mycí přípravky, zubní pasty, sluneční ochrana, deodoranty, atd. atd.) přípravků na trhu obsahují tzv. parabeny (druh syntetických konzervantů).

Výhoda parabenů je široké spektrum působnosti – proti bakteriím i proti plísním. Jediná látka, která se v kosmetice používá víc než parabeny je voda. Paraben je společný název pro:

Butylparaben
Ethylparaben
Methylparaben
Propylparaben
kyselina benzyl-parahydroxybenzoová (kyselina p-hydroxybenzoová), methyl-parahydroxybenzoová, ethyl- hydroxybenzoová, propyl–parahydroxybenzoová, butyl–parahydroxybenzoová, parahydroxybenzoová a parahydroxybenzoát

Ačkoli parabeny tvoří jen velmi malé procento v kosmetickém přípravku, jsou velmi silné co do účinku. Studie z 2004 v časopise aplikované toxikologie vyjádřila obavy ohledně jejich použití. V Anglii bylo zjištěno u 19 z 20 žen s rakovinnými nádory na prsou stopy parabenů. Studie sice neurčily parabeny jako příčinu nádorů, nicméně zjistily, že nadměrné používání sytnetických látek je biokumulativní, tj. hromadí se v tkáních.

Dále byly parabeny identifikovány jako látky narušující endokrynní systém (zásadní pro hormonální systém) Parabeny totiž při prostoupení do těla kopírují ženský hormon estrogen, čímž naruší normální vyváženou hladinu hormonů. V Archivech toxikologie 2002 bylo uvedeno, že vystavení novorozených chlapců butylparabenu negativně ovlivní vylučování testosteronu a funkci mužského reprodukčního systému (Dr. S. Oishi z odd. toxikologie, Tokyo). Toto uměle navozené zvýšení hladiny estrogenu v endokrynním systému je spojováno s rakovinou prsu u některých žen stejně jako nenormální vývoj dětí včetně zženštělosti chlapců. Také je zde možnost, že předčasné zrání dívek a brzká menstruace je následkem užívání parabenů.

Většina (možná všechny) kosmetické výrobky v mass marketu (v supermarketech) včetně kosmetiky pro děti a miminka obsahují tyto kontroverzní levné (a vysoce účinné) konzervanty.

Alergie na parabeny není zase tak rozšířená vezmeme-li v úvahu, jak moc se používají. Ovšem dochází k větší citlivosti pokožky čím více se parabeny používají. Parabeny pro normální zdravou kůži jsou neškodné, škodu páchají uvnitř těla.

Aplikace ozonu v kosmetice a dermatologii.

Naše pleť je zrcadlem stavu našeho těla. Je samozřejmé, že si každý přeje, aby jeho pleť zůstala pokud možno co nejdéle mladá, atraktivní a udržovaná.

Naše pleť má podivuhodnou vlastnost se pravidelně obnovovat. K tomuto procesu ale potřebuje dostatek energie a energie neexistuje bez kyslíku. Pouze když máme dostatek kyslíku, mohou být živiny a vitální látky v pleti přeměněny na energii. Ačkoliv vaše pleť samostatně dýchá, již ve věku kolem 30 let se ukazují první příznaky nedostatku kyslíku – pleť vypadá unaveně, povadle, tvoří se první vrásky, a to z důvodu nedostatečné obnovy buněk = nedostatku kyslíku v pokožce.

Oxidací likviduje nežádoucí chemikálie na pokožce, vysokomolekulární sloučeniny, jedovaté aromatické látky, fenoly atd. Detoxikační schopností likviduje karcinogeny. Silný dezodorizační efekt způsobuje rozrušení zapáchajících látek, a tím redukci zápachu.

Vysoká rozpustnost ozonu v tekutinách a krátký poločas rozpadu umožňuje vysoké sycení pokožky kyslíkem. Baktericidní, virucidní a antimykotické vlastnosti se využívají k dezinfekci a hlubokému čistění pleti. Aplikace ozonového krému zajišťuje periferní prokrvení pokožky, lepší zásobení kyslíkem, a tím i dokonalou výživu buněk.

Zdroj: http://www.sanyzon.cz/produkty

1) Myjete si vlasy správně?
Řekněme si něco málo o mytí vlasů. Vlasy si opravdu myje každý. Každý, kdo je má také k péči o ně přistupuje jinak, s jinou péčí a zodpovědností. Někdo si je myje denně, jiný obden, někteří z nás si myjí vlasy až jednou za týden. Neexistuje jednotný recept jak o vlasy pečovat, existuje však mnoho doporučení a tipů. Každý je má totiž jiné. Vlnité, barvené, melírované, lámavé, suché, mastné, krátké, dlouhé, blond, či tmavé vlasy. Jak tedy na ně?
Pro mytí vlasů doma, což je v naší zemi nejčastější, někteří odborníci doporučují dvakrát použít šampón a dvakrát také důkladně opláchnout vodou. Prvním umytím se vlasy zbaví nečistot, při druhém už se vlasy opravdu umyjí. Je-li třeba, lze mytí opakovat ještě jednou.
Tento postup však platí pouze, pokud se vlasy nemyjí často, například každý druhý den. V takovém případě je lepší použít šampón jen jednou. Vlasy nejsou tak znečištěné a proto není třeba používat druhé mytí, protože při častém dvojím mytí dochází ke zvýšené produkci kožního mazu a tím pádem se dostáváme do koloběhu až denního mytí. Časté mytí odborníci nedoporučují.
Po umytí šamponem kadeřníci rozhodně doporučují použít kvalitní kondicionér, případně masku. A to pro všechny typy vlasů. Šampón nám vlas tzv otevře a kondicionér ho poté zavře a ochrání před dalšími negativními vlivy. Vlasy se také díky kondicionéru snadno rozčesávají a poskytne krok k další úpravě.

2) Péče o problematické vlasy.
Minule jsme si řekly, jak mýt vlasy šamponem a kondicionérem. Dnes se zaměříme na péči o problematické vlasy a používání masky. Používat regenerační masky na vlasy už není tak běžné. Záleží totiž na narušenosti vlasů. Například blond vlasy bývají sušší a narušenější než vlasy tmavé. Tmavé vlasy jsou obvykle odolnější a ani barvení je neporuší tolik jako blonďaté.
Pro problémové vlasy doporučujeme použít vždy každé druhé mytí kvalitní regenerační vlasovou masku, popřípadě oživující kůru, kterou udělají v kadeřnictví. Pro sušší blond vlasy je také dobrý vlasový olej nebo sérum, které se vtírá pouze do konečků vlasů a tím je dál chrání a zacelí celou strukturu vlasu.
Také tepelná úprava je rozdílná podle kvality vlasu, základem je použít i kvalitní péči pro tepelnou úpravu. Při sušení vlasů fénem doporučují odborníci zásadně nepoužívat horký vzduch, ale střední až studenější teplotu. Záleží hodně na kvalitě fénu, doporučujeme například ionizační fén, který vlasy nevysušuje.
Obdobně používáme i žehličku na vlasy. Zásadní je kvalita žehličky například ionizační nebo turmalínový povrch, podstatné je i použití vhodného produktu pro žehlení vlasů.

Historie L´Oréal Professionnel

1909-1956
V roce 1909 mladý chemik a podnikatel od přírody Eugène Schueller založil společnost, ze které se později stal L’Oréal.
Všechno začalo jednou z prvních barev na vlasy, které vytvořil, vyrobil a prodával pařížským kadeřníkům.
Tento krok se stal první článkem v řetězu událostí, které vedly ke vzniku „DNA“ společnosti L’Oréal: využití výzkumu a inovace pro dosažení krásy.

1957-1983
Doba, kdy se formoval "Le Grand L’Oréal".
S nástupem předsedy představenstva Françoise Dalleho se společnost začíná rozrůstat mezinárodně.
Akvizice strategicky významných značek vytyčují začátek obdobní úctyhodného růstu společnosti. Vznikají výrobky, které se stanou ikonami.
Mottem společnosti je "Savoir saisir ce qui commence" (chopit se nových příležitostí).

1984-2000
Těchto dvanáct let představuje období růstu společnosti L'Oréal, který byl poháněn zejména významnými investicemi v oblasti vývoje.
Společně s těmito snahami dochází ke strategickým uvedením produktů, které se nejen stávají milníky historie, ale posilují také image celé společnosti.
V roce 1988 nástupce Françoise Dalleho výzkumník a průkopník rozvoje Charles Zviak předává otěže Lindsaymu Owen-Jonesovi, vskutku výjimečnému řediteli.
Pod jeho vedením se společnost zcela proměňuje a stává se světovým lídrem v kosmetice díky celosvětové přítomnosti svých značek a díky strategickým akvizicím.

od roku 2001

Neexistuje jeden druh krásy, jedná se o prvek rámovaný různým etnickým původem, aspiracemi a očekáváními, která odrážejí různorodost světa. S portfoliem silných a mezinárodně působících značek vstupuje L’Oréal do 21. století a diverzita tvoří červenou linku prolínající se celou jeho existencí. Společnost, kterou od roku 2006 vede předseda představenstva Lindsay Owen-Jones a CEO Jean-Paul Agon, pokračuje v získávání nových akvizic, kterými pokrývá rozličné kosmetické potřeby celého světa, a pouští se do nových iniciativ společensky zodpovědného fungování v zájmu udržitelného rozvoje.

L´Oréal slaví v roce 2009 stoleté výročí

V uplynulém století se společnost L’Oréal vydala dobrodružnou cestou kosmetického průmyslu a upevnila v něm svou pozici jako vůdčí celosvětová kosmetická firma. Historie společnosti je nejen odrazem finačního úspěchu, ale také nekončící hledání:
Hledání neustálé inovace zahájil před sto lety vědec a vynálezce Eugène Schueller, hnaný neúnavným bádáním a působící svým objevitelským duchem.
Hledání dokonalosti s pomocí bezpečných, nápaditých a účinných výrobků.
Hledání rozmanitosti a pestré palety kultur, díky které lze reagovat na potřeby mužů a žen po celém světě a dávat k dispozici kosmetický výrobky největšímu možnému množství lidí.
Hledání smysluplné existence, které je základem přístupu společnosti L’Oréal a které spojuje ekonomický růst, etiku a společenskou i environmentální zodpovědnost.

L’Oréal Professionnel, odborník na módu, kadeřnické a barvící techniky vytváří služby na míru na vysoké úrovni. Kadeřník, který naslouchá Vašim přáním a náladám bude schopen vyzdvihnout to co je ve Vás jiného a jedinečného. Objevte pro sebe, podle jeho rad, produkty, které kadeřník používá v salonu: šampóny, péči a styling L’Oréal Professionnel. Stejná kvalita, stejné technologie a tedy stejné účinky!
L’Oréal Professionnel je přítomný v salonech předních světových kadeřníků, protože všechny ženy jsou jiné, každá je jedinečná.
Značku L’Oréal znají snad všechny dámy, dokonce i někteří pánové. Jedná se o světovou značku, jednoho z největších celosvětových výrobců pleťové a vlasové kosmetiky.
Tato značka je dnes známá celkem ve sto padesáti zemích světa. Společnost L’Oréal zaměstnává více jak dva tisíce vědců – chemiků, lékařů, farmakologů a biofyziků. Tento tým vědců pracuje na unikátních projektech, jejichž výsledky jsou pak vysoce kvalitní produkty kosmetiky L’Oréal. Veškeré produkty jsou testovány dermatologicky a oftamologicky.
Protože značka L’Oréal je skutečně vysoce kvalitní a účinná, u žen je velice oblíbená a žádaná                                                                                                                                                                

Zdroj: L´Oreal

UMĚNÍ PÉČE O VLASY A VLASOVOU POKOŽKU

Kérastase je výjimečná luxusní vlasová péče ve své nejdokonalejší podobě. Od roku 1964 laboratoře L'Oréal Advanced Research vybíraly své nejpokročilejší technologie právě pro kolekci Kérastase. Její přípravky jsou jedinečné, moderní a obsahují převratné přísady. Ženy vzhlíží ke Kérastase jako k dokonalé vlasové péči a dokonale krásným vlasům.

Přípravky Kérastase se prodávají pouze v nejprestižnějších salonech a jejich síla spočívá v rukou odborně školených kadeřníků. Kadeřník-poradce Kérastase zvolí program péče v salonu, který bude nejlépe vyhovovat vašemu typu vlasů a doporučí také program pro péči doma. Kadeřník-poradce Kérastase je školen tak, aby se postaral o uvolňující zážitek přímo v salonu. Kolekce Kérastase obsahuje přípravky, které jsou určené výhradně pro profesionální použití.

Kérastase ví, že každá žena je jedinečná. S šesti řadami přípravků, které jsou navržené pro různé typy vlasů, může každá žena čerpat to nejlepší z personalizovaného zkrášlujícího programu, který pro ni vytvoří speciálně školený kadeřník-poradce Kérastase.

Nejoblíbenější řady: Nutritive, Resistance, Reflection, Dermo-Calm, Specifique a Soleil

KÉRASTASE

Značka Kérastase Paris založená v roce 1964 představuje symbol luxusu, modernosti a jedinečnosti. Díky expertize Pokrokového výzkumu L´Oréal je Kérastase Paris více než 40 let technologickou špičkou v péči o vlasy a vlasovou pokožku. Umění péče Kérastase Paris je založeno na 3 důležitých komponentech: nejpokrokovější technologie, odbornost Kadeřniků-poradců Kérastase Paris a osobní přístup Kadeřníka-poradce Kérastase Paris k zákazníkovi.
Nejpokrokovější technologie v přípravcích Kérastase ParisPokrokový Výzkum L´Oréal vyvíjí programy osobní péče založené na nejpokrokovějších technologiích. Programy osobní péče Kérastase Paris jsou permanentně technologicky inovované, obsahují pokrokové ingredience v jedinečných kompozicích a dodávají inspiraci zákazníkům salonů Kérastase Paris jak pravidelně pečovat o své vlasy a vlasovou pokožku pro podporu jejich zdraví a krásy.
Kérastase Paris je špičkou ve svém oboru díky laboratořím Pokrokového Výzkumu L´Oréal. Více než 2000 výzkumných pracovníků přispívá k pokrokům v kosmetickém průmyslu, a zároveň respektuje etické zásady a principy ochrany životního prostředí.

NOVINKA KÉRASTASE HOMME PÁNSKÁ ŘADA

Kérastase započala nový rok s úplnou novinkou, a to pánskou řadou Kérastase Homme, kterou již nyní můžete získat u Vašich kadeřníků-poradců Kérastase.
Mužské vlasy a vlasová pokožka jsou totiž specifické, mají odlišné potřeby a nároky na vlasovou péči.
Čeho se muži nejvíce obávají je předčasné vypadávání vlasů. Proč dochází k vypadávání vlasů?
Každý člověk disponuje určitou vlasovou masou (mezi 100 000 – 150 000 vlasy), která se částečně obnovuje. Interní faktory (genetické a hormonální) i externí faktory (stres, roční období) mohou zapříčinit předčasné vypadávání vlasů.
U mužů je předčasné vypadávání vlasů ovlivněno genetickými predispozicemi a hormonálními příčinami. Testosteron ve spojení s především mužským enzymem 5 – α réductase se proměňuje na aktivní formu derivátu, který může omezit přirozený vývoj vlasu a způsobit tak předčasné vypadávání vlasů.
Další časté projevy mužské vlasové pokožky jsou mastné vlasy a vlasová pokožka, lupy, slábnutí a ztenčování vlasového vlákna.
Právě proti těmto projevům pánská řada Kérastase Homme bojuje se svými přípravky Capital Force a zároveň působí pro zachování hustoty vlasů.

NOVINKA THERMIQUE PÉČE S TERMOREAKTIVNÍMI SLOŽKAMI PRO OCHRANU VLASOVÉHO VLÁKNA

KÉRASTASE NUTRI-THERMIQUEPRVNÍ* VYŽIVUJÍCÍ PÉČE S TERMOREAKTIVNÍMI SLOŽKAMI PRO INTENZIVNÍ HLOUBKOVOU VÝŽIVU A DLOUHOTRVAJÍCÍ OCHRANU VLASOVÉHO VLÁKNA

Máme tady září a léto je opět nenávratně pryč. Je tedy ten správný čas udělat něco pro krásu svých vlasů a poskytnout jim obnovu po měsících namáhání teplem, klimatizací a vlhkostí. Kérastase Paris si proto pro Vás připravila novou péči pro obnovu suchých a zcitlivělých vlasů – Nutri-Thermique.
Kérastase Nutri-Thermique je první* vyživující péče s termoreaktivními složkami pro intenzivní a dlouhodobou výživu suchých a zcitlivělých vlasů. Přípravky řady Nutri-Thermique obsahují aktivní složky, které působením tepla pronikají hlouběji do vlasových vláken, vyživují je zevnitř a poskytují jim tak cílenou, intenzivní a dlouhodobou výživu.
Jak zabezpečit působení tepla? V salonech Vám přípravky Nutri-Thermique aplikuje Váš Kadeřník-poradce Kérastase za pomoci speciálních přístrojů (např.K-mist), které zabezpečí, že Vám vlasová péče Nutri-Thermique vydrží ve vlasech déle, než jen do dalšího umytí.
Pro domácí použití doporučujeme několik možností aplikace tepla:
1. Při mytí vlasů používejte teplou vodu
2. Aplikujte intenzivní péči do vlasů, zabalte vlasy do aluminiové či průsvitné folie, nechte působit 5-10 minut a následně opláchněte vlažnou vodou.
3. Pro finální úpravu vlasů používejte fén či žehličku s keramickým povrchem (nahřána do max.teploty 180 stupňů).

Přípravky nové řady Nutri-Thermique

Vyživující šamponová lázeň s termoreaktivními složkami pro intenzivní hloubkovou výživu a dlouhotrvající ochranu suchých a zcitlivělých vlasů. Jemně odstraňuje z vlasů nečistoty a připravuje je na příjem hloubkové péče.
Aplikace: Vlasy navlhčete teplou vodou a aplikujte šamponovou lázeň. Vmasírujte do vlasů a vlasové pokožky krouživými pohyby. Vždy oplachujte teplou vodou pro optimální výsledek.
Balení: 250 ml 

FONDANT NUTRI-THERMIQUE

vyživující intenzivní péče s termoreaktivními složkami pro intenzivní hloubkovou výživu a dlouhotrvající ochranu velmi suchých a zcitlivělých vlasů. Určená pro použití jednou týdně pro intenzivní výživu.
Aplikace: Aplikujte 1-2 množství oříšku na umyté a ručníkem vysušené vlasy, nechte působit 5 minut a následně opláchněte teplou vodou.
Balení: 200 ml

MASQUE NUTRI-THERMIQUE

vyživující intenzivní péče s termoreaktivními složkami pro intenzivní hloubkovou výživu a dlouhotrvající ochranu lehce suchých a zcitlivělých vlasů. Určená pro použití při každém mytí.
Aplikace: Aplikujte 1-2 množství oříšku na umyté a ručníkem vysušené vlasy, nechte působit 5 minut. Vmasírujte do vlasů a vlasové pokožky krouživými pohyby a napěňte. Vždy oplachujte teplou vodou pro optimální výsledek.
Balení: 200 ml

PREVENCE PROTI PADÁNÍ VLASŮ
                                                                                                                                                            
AMINEXIL A STIMULISTE KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ PROTI VŠEM ZNÁMÝM PŘÍČINÁM VYPADÁVÁNÍ VLASŮ

Laboratoře Recherche Avancée L’Oréal objevily novou příčinu vypadávání vlasů: mikro-podráždění vlasové pokožky, které je pouhým okem nepostřehnutelné a které má přímý vliv na vlasovou cibulku. Díky tomuto převratnému vědeckému poznatku se z problematiky vypadávání vlasů stal komplexní fenomén, který nemůže být připisován pouze jednomu faktoru.
Vypadávání vlasů jako výsledek působení několika faktorů tudíž nelze řešit jednou účinnou látkou. Proto vyvinuly laboratoře Recherche Avancée L’Oréal nové unikátní spojení tří patentovaných aktivních složek bojujících proti všem faktorům vypadávání vlasů.
MADÉCASSOSIDE
Tato nová zklidňující protizánětlivá molekula zabraňuje mikro-podráždění vlasové pokožky, které může narušit přirozený životní cyklus vlasu.
AMINEXIL®
Působí proti hromadění a tuhnutí kolagenu ve vlasovém váčku. Zabraňuje tak „dušení“ vlasu, a tím jeho předčasnému stárnutí. Současně pomáhá udržovat hustotu vlasů a vede k posílení ztenčujících se vlasů*.
GLUCO-LIPID®
Nutri-energetická molekula, která spojuje glukózu dodávající vlasům energii a vyživující lipid, stimuluje zdravý růst vlasů a vyživuje je od kořínků**.
* Klinický test na 119 osobách versus placebo.

INOVACE V PÉČI PROTI VYPADÁVÁNÍ VLASŮ.140 VLASŮ ZACHRÁNĚNÝCH DENNĚ.* * Klinický test na 130 osobách po dobu 6 týdnů.
Průměrná hodnota pro vlasovou pokožku s alopecií.
CURE INTENSIVE ANTI-CHUTE À L‘AMINEXIL ® GL® MIntenzivní péče proti vypadávání vlasů kombinující tři patentované molekuly, které bojují proti faktorům padání vlasů.

VLASTNOSTI
• Působí preventivně proti padání vlasů a stimuluje jejich růst.
• Nedráždí vlasovou pokožku, nemastí ani nezatěžuje vlasy.
VÝSLEDKY
• Prodlužuje životní cyklus vlasové folikuly a aktivuje růst vlasů
• Posiluje a zpevňuje vlasové vlákno a zvyšuje hustotu vlasů.
• Zanechává vlasy lehké, přirozené a hebké na dotyk.
STIMULISTEPrvní nutri-energetická denní péče proti padání vlasů pro zásobení vlasového váčku vitamíny a stavebními prvky vlasu a pro stimulaci přirozeného růstu vlasů.
Laboratoře Recherche Avancée L’Oréal vyvinuly nový přípravek proti vypadávání vlasů určený k dennímu použití. Jeho složení, které je obohaceno o Aminexil®, Arginin, Vitamín PP a Gluco-Lipide GL ®, podporuje hustotu a omezuje míru padání vlasů.

VLASTNOSTI
• Podporuje vstřebávání a výměnu živin a stimuluje zdravý růst vlasů.
• Pomáhá posílit vlasové vlákno, dodává mu stavební hmotu, a zlepšuje tak hustotu zjemnělých vlasů.
• Přípravek se snadno nanáší a umožňuje ideální rozmístění aktivních látek.
 VÝSLEDKY
• Vlasové vlákno je posíleno a jeho životní cyklus prodloužen.
• Okamžitý osvěžující účinek
• Nelepí ani nezatěžuje vlasy.
• Vlasy jsou hustší, vyživené od kořínků ke konečkům.   

PRÉVENTION GL - PROGRAM PÉČE PROTI PADÁNÍ A PRO HUSTOTU ZJEMNĚLÝCH VLASŮ

Padání vlasů se v dnešní době týká 62% populace. Stres, únava, znečištění ovzduší, hormonální nevyváženost nebo změny ročních období jsou nejčastější příčiny vypadávaní vlasů. Při padání vlasů se v 50% případů vyskytuje také zjemnění vlasových vláken. Již od kořínků chybí vlasům hmota, působí slabě a bez života. Vlasy tak ztrácejí objem, jsou jemné a křehké. Právě proto přichází Kérastase s novinkou, která bojuje s padáním vlasů, podporuje jejich zdravý růst a současně jim dodává pevnost a hustotu. Nové přípravky řady Spécifique - Prévention GL - představují revoluční péči proti padání a pro hustotu zjemnělých vlasů.
 
Technologie přípravků Prévention GL

Vlas vzniká ve vlasové cibulce obklopené pružnou vrstvou kolagenu protkanou mikrocévami, které dodávají různé výživné látky nezbytné pro růst hustých, silných a zářivých vlasů. V průběhu času a v důsledku výše zmiňovaných vlivů se může toto pouzdro poškodit a narušit podkožní mikrocirkulaci. Vlasová cibulka se deformuje a „dusí“ vlas, který roste jemnější, lámavější a má tendenci dříve padat. Hustota vlasů se snižuje. Pokrokový Výzkum L‘Oréal proto vyvinul novou technologii SYSTÈME GLUCO-IMPULSION, dokonalou kombinaci stimulačních složek a složek podporujících objem působící od kořínku až ke konečkům. Tato jedinečná a vysoce inovativní dvojitá molekula má hned dva účinky – na vlasovou pokožku a na vlasové vlákno.

1.  Účinek na vlasovou pokožku

GLUCO-LIPID a ARGININ vyživují vlasové vlákno přímo ve vlasové cibulce a dodávají mu tak energii a podporují jeho zdravý růst.
VITAMIN PP optimalizuje mikrocirkulaci a je nezbytný pro lepší vstřebávání vyživujících látek.
Látka TWEEN 21 a CHLADÍCÍ ČINITELE působí jako emulgátory velmi šetrné k vlasové pokožce, které se často vyskytují i u přípravků pro děti. Mají osvěžující, hydratující a zklidňující účinky na vlasovou pokožku.

2.  Účinek na vlasové vlákno

MINERÁLNÍ ČÁSTICE a STYLINGOVÉ POLYMERY dodávají vlasům okamžitý objem a usnadňují tvarování účesu.
Bain Prévention GL
Stimulující šamponová lázeň proti padání a pro hustotu zjemnělých vlasů, jejíž jemné složení okamžitě zklidní vlasovou pokožku a stimuluje regeneraci a zdravý růst vlasů. Šamponová lázeň je současně obohacena o stylingové polymery pro okamžité dodání objemu vlasům. Vlasy jsou tak silnější, objemnější, hustší a zdravější.
Soin Densitive GL
Finální péče proti padání a pro hustotu zjemnělých vlasů, která vyživuje a stimuluje vlasy přímo u kořínků. Přípravek také obsahuje minerální částice a stylingové polymery dodávající okamžitý objem. Účes tak drží tvar, vlasy jsou hustší, objemnější  a snadno se upravují.
Řada Prévention GL s technologií SYSTÉME GLUCO-IMPULSION podporuje mikrocirkulaci, regeneraci a zdravý růst vlasů od kořínků a současně posiluje a zpevňuje vlasové vlákno až ke konečkům. Hustota, okamžitý objem – i ty nejjemnější vlasy jsou jako znovuzrozené, zdravé, husté, pevné a krásné.

PODPORA PRO OBJEM VLASŮ                                                                     

LAIT VOLUMINTENSE - LEHKÁ INTENZIVNÍ PÉČE PRO OKAMŽITÝ OBJEM A ENERGII JEMNÝCH A CHOULOSTIVÝCH VLASŮVlasy jemné, choulostivé a bez objemu trápí podle průzkumů skoro polovinu žen na světě. Právě proto přichází značka Kérastase s novinkou vyvinutou laboratořemi Recherche Avancée L’Oréal  - Lait Volumintense, lehkou intenzivní péčí pro okamžitý objem a energii jemných a choulostivých vlasů.
Dopřejte svým vlasům okamžitý objem a energii díky novému přípravku z řady Résistance Volumactive. Tato řada je založena na technologii Ampli-Ciment. Nový přípravek Lait Volumintense ale přichází s novou technologií, která zintenzivňuje výsledky této objemové řady.
Technologie přípravku Lait Volumintense

FIBREXPANS COMPLEX je technologie tvořena minerálními částicemi, které obalují povrch vlasového vlákna a umožňují tak přilnutí jednoho vlasového vlákna k druhému v určitých bodech. Vzniká tak celá síť kontaktních bodů vytvářející mezi vlasovými vlákny vzduchové „polštářky“, které dodávají vlasům požadovaný objem. Navíc tato technologie umožňuje přemístění kontaktních bodů a opětovné přilnutí vlasových vláken i po změně účesu.

 Lait Volumintense je přípravek vhodný pro jemné a lehce choulostivé vlasy, kterým chybí objem. Jeho specifičnost tkví v jemném a lehkém složení, díky němuž je ideální právě pro lehce choulostivé a křehké vlasy. Vlasům dodává okamžitý objem a potřebnou lehkost bez zatížení, proto je ideální také pro každodenní použití. Vzduchové „polštářky“ mezi vlasovými vlákny vytvořené novou technologií FIBREXPANS COMPLEX dodávají vlasům okouzlující objem. Vlasy jsou lehké, pružné, strukturované, posílené a mají větší objem, který přetrvává i po úpravě účesu.

VOLUMORPHOSE - PRVNÍ PROFESIONÁLNÍ PÉČE PRO DLOUHOTRVAJÍCÍ OBJEM JEMNÝCH VLASŮ
 
Vlasy, které jsou jemné a choulostivé, není snadné upravit, navíc často postrádají objem a pevnost. Takové vlasy má podle průzkumů 42,5% žen. Právě pro ně nyní Kérastase představuje novinku, která přináší průlom v péči o jemné vlasy. Laboratoře Pokrokového Výzkumu L’Oréal vytvořily přípravek Volumorphose, první profesionální péči pro dlouhotrvající objem jemných vlasů.
Přípravek Volumorphose je určen exkluzivně salonům Kérastase, kde je aplikován v rámci Obřadu Volume Injection. Výsledkem působení technologie INTRA-CYLANE™ obsažené v přípravku Volumorphose vlasové vlákno zesílí a vlasy získají nepřekonatelný objem. Účinek technologie přetrvává po 5 ‑ 10 mytí šamponovou lázní.
Technologie přípravku Volumorphose
 
Revoluční technologie INTRA-CYLANE™ je částice na bázi křemíku inspirovaná těmi používanými ve sklářství k výrobě nejmodernějších materiálů za využití tzv. sol‑gel procesu. To je chemické reakce, při které dokáže molekula za pokojové teploty za určitých podmínek přejít z gelu do pevné podoby.
Molekula nejprve po aplikaci přípravku na suché vlasy proniká do nitra vlasového vlákna. Tam po aktivaci vodou postupně vznikají řetězce tisíců molekul INTRA‑CYLANE™ tvořící trojrozměrnou vyplňující strukturu, která uvnitř vlasového vlasu zpevní a vytvoří tak novou vlasovou hmotu.
1. Proniknutí do nitra vlasového vlákna 
Po aplikaci na suché vlasy INTRA-CYLANE™ díky svým vlastnostem okamžitě proniká do kortexu, vnitřní části vlasového vlákna.
 
2. Vytvoření vyplňující trojrozměrné struktury
Při kontaktu s vodou dochází k hydropolymerizaci. Tisíce molekul INTRA-CYLANE™ se spojí a tyto řetězce vytvoří uvnitř vlasového vlákna vyplňující trojrozměrnou strukturu. Ta se organickými částmi zevnitř napojí na stěny kutikuly a vytvoří ochrannou vrstvu, zároveň se díky ní zvětší průměr vlasového vlákna.
3. Zpevnění uvnitř vlasového vlákna
Po vysušení vlasů se vyplňující trojrozměrná struktura ustálí v pevné podobě, vlasové vlákno získá sílu a pružnost po celé jeho délce.
Molekula INTRA-CYLANE™ je složena ze dvou částí: minerální část má schopnost vytvářet pevnou trojrozměrnou strukturu uvnitř vlasu, organická část umožňuje molekule navázat zevnitř vzniklou strukturu na organické látky tvořící vlasové vlákno, zejména keratin.
Volumorphose dodává jemným vlasům objem, jaký nikdy před tím neměly. Vlasy jsou plnější, hustší, pevnější a pružnější, zároveň však zůstávají hebké a lesklé na dotek. Úprava účesu je výrazně jednodušší, účes déle drží tvar.
 
Obřad VOLUME INJECTION
Kérastase zároveň představuje nový Obřad VOLUME INJECTION, který využívá revolučních účinků přípravku Volumorphose v kombinaci s dalšími přípravky Kérastase Volumactive a tradičními aplikačními a masážními gesty Kérastase.
Součástí Obřadu VOLUME INJECTION je aplikace přípravku Volumorphose na suché vlasy, která jim dodá nepřekonatelný objem, sílu, pevnost, pružnost a lesk. Jemné mytí šamponovou lázní Bain Volumactive spolu s tradičními gesty Kérastase, masáží a finální úpravou činí Obřad VOLUME INJECTION nezapomenutelným zážitkem péče.

OCHRANNÁ PÉČE PRO BARVENÉ VLASY
 
CHROMA THERMIQUE - PRVNÍ TERMOZÁŘIVÁ OCHRANNÁ PÉČE PRO BARVENÉ VLASY. Dvě třetiny žen po celém světě si dnes barví vlasy. 68% z nich má ale obavy o jejich kvalitu. Nedostatek lesku, zcitlivělé vlasové vlákno a nevýrazná barva jsou nejčastější nedostatky, které tyto ženy trápí. 70% z těchto žen navíc používá fén či žehličku, protože jejich zcitlivělé vlasy se špatně rozčesávají a upravují. Používání fénu či žehličky ale vlasy ještě více vysušuje a poškozuje.
Proto nyní více než kdy jindy musí být přípravky péče o vlasy schopny transformovat teplo ve zdroj obnovy a krásy. Právě pro zcitlivělé barvené vlasy, které jsou často vystavovány působení tepla vyvinul Pokrokový Výzkum L‘Oréal CHROMA THERMIQUE, první termozářivou ochrannou péči pro barvené vlasy.
Technologie přípravku Chroma Thermique

THERMO-SHINE
Výjimečná technologie THERMO-SHINE vyvinuta Pokrokovým Výzkumem L‘Oréal je založena na efektivním spojení tří účinných látek určených speciálně pro barvené vlasy a aktivovaných působením tepla.
1.  Ceramidy
Ceramidy jsou lipidy, které zpevňují vlasové vlákno a uhlazují jeho kutikulu (tj. vnější vrstvu vlasu), která je denně namáhána a poškozována mnoha vnějšími vlivy (znečištěné ovzduší, fénování, barvení apod.). Zajišťují viditelné obnovení poškozených částí barvených vlasů.
2.  MEA – 18
Tato aktivní složka na bázi lipidů vytváří na povrchu vlasu ochrannou hydrofobní membránu. Vlasy jsou hladší, hebké a zrcadlově lesklé.
3.  UV filtr
UV filtr hraje aktivní roli v boji proti volným radikálům – zachycuje je a neutralizuje jejich oxidační účinky. Vlasy si tak uchovávají svoji barvu a lesk.
První termozářivá ochranná péče pro barvené vlasy. Poprvé se teplo stává společníkem zcitlivělých barvených vlasů. Díky jeho působení se složky obsažené v přípravku aktivují, obnovují zcitlivělé části barvených vlasů a uhlazují kutikulu vlasového vlákna. Posílené a obnovené vlasové vlákno je pak schopno čelit každodennímu působení vnějších nepříznivých vlivů. Vlasy si uchovávají svou barvu, jsou hebké, zrcadlově lesklé, vytváří pocit „nového vlasu“ a snadněji se upravte.

OKAMŽITÁ OCHRANA PRO PŘÍRODNÍ I BARVENÉ VLASY VYSTAVENÉ SLUNCI

KÉRASTASE SOLEIL: INOVACE V OCHRANĚ PŘED SLUNEČNÍM ZÁŘENÍM. Oddejte se slunci s ochranným programem na míru vašim vlasům. UV paprsky jsou známé svým nepříznivým vlivem na pokožku, ale je třeba zmínit také jejich vliv na vlasy. Paprsky ovlivňují odolnost vlasu a také poškozují melanin, určující jejich barvu. Vlasy ztrácí hebkost, jsou drsnější, hůře se upravují, jsou vysušené, lámou se a často dochází také ke změně jejich barvy. Nová řada Kérastase Soleil vychází z rozdílné odolnosti různých typů vlasů proti slunečnímu záření, a proto rozlišuje čtyři programy péče odpovídající potřebám přírodních nebo barvených vlasů. Čím je vlas citlivější, tím méně je chráněný před slunečním zářením a tím více je helio-senzitivní.
Pro každý typ vlasů můžeme zvolit ochrannou péči, která pomáhá chránit vlasy před nepříznivými vlivy UV paprsků během dne. Program péče pokračuje přípravky, které jemně myjí a odstraňují zbytky soli, písku a chlóru, a v neposlední řadě je důležité vhodnou péčí vlasy vyživit a regenerovat po slunění.
Jelikož všechny vlasy nejsou před sluncem stejně chráněny, přináší Kérastase Paris řešení pro každý stupeň helio-senzitivity: první řada péčí označená ochrannými a regeneračními indexy na míru.
 
Stupeň heliosenzitivity 1: Přírodní vlasy
Přírodní vlákno, příležitostný brushing, časté mytí.
Následek: vlasové vlákno je působením slunce lehce vysoušeno.
Potřeby: přirozená obnovující péče.
Řešení Kérastase: vyrovnávající program, který oživuje přirozený lesk vlasu. Použijte index péče 1.
 
Stupeň heliosenzitivity 1: Barvené vlasy
Lehce zcitlivělé vlasy, barvení tón v tónu, příležitostný brushing.
Následek: vlas již ztratil část svých schopností obrany před UV paprsky.
Potřeby: lehká ochrana, obohacená regenerace.
Řešení Kérastase: program lehké ochrany a regenerace. Použijte index péče 1.
Stupeň heliosenzitivity 2: Barvené vlasy
Oxidační barvení, pravidelný brushing.
Následek: na slunci jsou vlasy rychleji vysušené, vlákno je méně odolné,
barva se vymývá a je nevýrazná.
Potřeby: vyšší ochrana a regenerace.
Řešení Kérastase: program intenzivní obnovy bez zatížení. Použijte index péče 2.
 
Stupeň heliosenzitivity 3: Barvené vlasy
Melíry, zesvětlení, pravidelné uhlazování, ztrvalení, častý brushing.
Následek: slunce vlasy do hloubky vysouší a poškozuje, vlákno se stává porézním
Potřeby: do hloubky vyživit a obnovit vlasové vlákno, chránit jeho celistvost.
Řešení Kérastase: program maximálně ochranné a obnovující péče. Použijte index péče 3.
 
TECHNOLOGIE SOLEIL

Svých exkluzivních účinků dosahuje řada Soleil díky čtyřem technologických složkám. Derivát vitamínu E chrání vlas před efekty oxidace a tím zajišťuje svěžest barvy. Ceramidy a polymery posilují soudržnost vlasových šupinek a obnovují tak jejich funkci přirozené bariéry. Minerální mikro-oleje a katonický silikon „impregnují“ vlasové vlákno, které se tak stává odolnější vůči poškození působením slunečních paprsků.
KÉRASTASE PARIS PŘINÁŠÍ PRO ROK 2010 TŘI NOVÉ PŘÍPRAVKY ŘADY SOLEIL:

Brume Jour Protectrice

Ochranný sprej pro barvené a lehce zcitlivělé vlasy vystavené slunci.
Index péče: 2
Přípravek obsahující revoluční technologii UV Défence Aktive a minerální olej,které chrání vlasy před poškozením slunečními paprsky, propůjčují tzv. anti-frizz efekt (proti krepatění) a zvýrazňují lesk vlasů. Přípravek disponuje jednoduchou a rovnoměrnou aplikací ve všech směrech.

Aqua-Seal

Ochranný fluid-krém pro velmi zcitlivělé vlasy vystavené slunci.
Index péče: 3
Přípravek je prvním fluid-krém s vodě-odolným účinkem. Système Aqua-Lock je revoluční technologií s trojitým efektem – vodě-odolnost, ochrana proti slunci a zadržování potřebné vody uvnitř vlasu pro jeho hydrataci.
Aqua Seal spojuje výhody krémové a olejové textury. Krémová struktura je přesnější, jednodušší v dávkování a evokuje větší stupeň péče. Zatímco olejová struktura disponuje jednoduchou, rovnoměrnou aplikací a efektem lesku. Má i lepší stylingové vlastnosti: snažší rozprostření a rozčesání. Přípravek se neoplachuje.

Lait Richesse

Denní regenerační péče pro okamžitou hebkost a lesk vlasů vystavených slunci.
Index péče: 1
Přípravek Lait Richesse je určen pro každodenní použití pro regeneraci po slunění, na mokré i na suché vlasy. Obnovuje vlasy poškozené slunečním zářením. Nová technologie Aqua-Liss umocňuje zadržování potřebné vody uvnitř (hydratace) a zvenčí (pro ochranu před nepříznivými vlivy) vlasového vlákna. Výsledkem jsou lehké a hebké vlasy na dotek. 
Výjimečná hebkost vlasů je způsobena Glycerinem, kationickými a silikonovými deriváty.

Značka Kérastase pečlivě rozlišuje typ vlasů a přímo nabízí produkty, které ochrání a nabídnou luxusní péči Vašim vlasům.

NUTRITIVE
péče pro suché vlasy

VLASY NORMÁLNÍ AŽ LEHCE SUCHÉ

péče pro suché vlasy:

Bain Satin 1
Šamponová lázeň pro normální a lehce suché vlasy pro jemné mytí normálních až lehce suchých vlasů pro vlasy lehké, hebké, pružné a lesklé. Oplachuje se.

VLASY STŘEDNĚ SUCHÉ A ZCITLIVĚLÉ

Bain Satin 2
Šamponová lázeň pro jemné mytí suchých a zcitlivělých vlasů pro vlasy lehké, hebké, pružné a lesklé.

Nutridéfense masque
Program gluco-aktivní péče pro výživu suchých vlasů od kořínků ke konečkům. Znovuobnovuje rovnováhu výživy vlasů, chrání proti vysoušení vlasů, dodává lehkost, hebkost, pružnost a lesk.

VLASY VELMI SUCHÉ A VELMI ZCITLIVĚLÉ

Bain Satin 3
Šamponová lázeň pro jemné mytí velmi vysušených a velmi zcitlivělých vlasů pro vlasy lehké, hebké pružné a lesklé.

Masquintense cheveux fins
Intenzivní výživná péče pro vysušené, velmi zcitlivělé a jemné vlasy. Okamžitě a hloubkově vyživuje vlasové vlákno od kořínků po konečky. Vlasy jsou poddajné, hebké a získavají optimální lesk.

Masquintense cheveux épais
Intenzivní výživná péče pro vysušené, velmi zcitlivělé a silné vlasy. Okamžitě a hloubkově vyživuje vlasové vlákno od kořínků po konečky. Vlasy jsou poddajné, hebké a získavají optimální lesk.


PO VLASY NORMÁLNÍ, AŽ LEHCE SUCHÉ, SUCHÉ, VELMI SUCHÉ, ZCIUTLIVĚLÉ, VELMI ZCITLIVĚLÉ

Lait Vital
Výživná péče pro normální a lehce suché vlasy. Dávkování Gluco-Active 1 pro lehkou výživu vlasového vlákna od kořínků po konečky. Vlasy jsou lehké, lesklé a hedvábné na dotyk. Oplachuje se.

Aqua - Oléum
Profesionální  okamžitá dlouhotrvající výživná péče pro suché a zcitlivělé vlasy. Péče umožňuje snadné rozčesávání, vlasy jsou sametově hebké, lehké a lesklé.

Nectar Thermique
První vyživující termoochranná péče pro suché až velmi suché vlasy.
Nectar Thermique představuje významný pokrok pro krásu suchých vlasů. Jedná se o vyživující péči, která usnadňuje styling a tvarování účesu zatímco vlasy chrání před mechanickým poškozením. Nectar Thermique obsahuje EXTRAKT Z MATEŘÍ KAŠIČKY, která je neobyčejně bohatá na esenciální vyživující složky. Termoochranná aktivní složka, XYLÓZA, obaluje vlasové
vlákno ochranným filmem proti tepelnému šoku při brushingu nebo žehlení. Tato péče usnadňuje rozčesávání a styling a také zlepšuje kvalitu vlasového vlákna.

Sublimateur Jour
Sublimateur Jour je denní krém z řady Nutritive splňující všechny základní potřeby suchých a zcitlivělých vlasů. Obnovuje rovnováhu živin ve vlasech, zajišťuje hebkost vlasového vlákna a jeho lesk od kořínků ke konečkům. Uhlazuje vlasy a chrání je proti krepatění (anti-frizz). Krém se snadno aplikuje a má příjemnou texturu, která okamžitě proniká do vlasů. Lze aplikovat po na ručníkem vysušené vlasy pro přirozený styling, nebo pak kdykoli během dne na suché vlasy pro snadnou úpravu účesu. Neoplachuje se.

Brume Nutri-Sculpt
Lak s lehkou fixací pro suché a zcitlivělé vlasy. Jako neviditelná mlha obaluje vlasy a zachovává jejich pružnost. Rychlé schnutí na vlasech. Vlasy jsou hebké, lesklé, pružné.

Lumiére Nutri-Sculpt
Finální péče pro dodání brilantního lesku suchým a zcitlivělým vlasům. Vytváří na vlasech jemný film, který rozjasňuje vlasy do nádherného lesku. Dodává výživu bez zatížení.

Mousse Nutri-SculptT
Finální objemová pěnová péče pro jemné suché a zcitlivělé vlasy. Dodává vlasům výživu bez zatížení, přináší dlouhodobý objem, vlasy jsou pružné a lesklé.

Nacre Nutri-Sculpt
Finální péče - vosk s leskem pro středně silné až silné suché a zcitlivělé vlasy. Vosk s leskem pro modelaci středně silných až silných suchých a zcitlivělých vlasů. Skvěle tvaruje reliéf účesu bez efektu „ztuhnutí“ pramínků.

Sérum Nutri-Sculpt
Sérum pro scelení roztřepených konečků. Obaluje vlasy jemným mikrofilmem, který okamžitě vyhlazuje nerovnosti, sceluje vlasové vlákno a zároveň vlas chrání. Nezatěžuje vlasy.

Vernis Nutri-Sculpt
Jemný lak pro extrémní lesk suchých a zcitlivělých vlasů. Vytváří na vlasech ochrannou vrstvu a dodává extrémní lesk, lehkost a hebkost. Má nemastné složení.

VLASY VELMI SUCHÉ A NEPODDAJNÉ

Bain Oléo-Rélax
Šamponová lázeň pro jemné mytí a maximální uhlazení suchých a nepoddajných vlasů. Dodává vlasům uhlazení a hebkost. Velmi snadné rozčesání.¨

Masque Oléo-Rélax
Uhlazující a vyživující maska pro suché a velmi nepoddajné vlasy. Uhlazuje vlasové vlákno a umožňuje snadné rozčesání.

Voile Fixateur Oléo-Rélax
Finální uhlazující péče s fixačními účinky pro suché a velmi nepoddajnévlasy. Působí dlouhodobě proti krepatění vlasů ve vlhkém prostředí. Vlasy jsou hladké, lesklé a pružné.

Fluide Oléo-Rélax
Finální péče pro uhlazení a výživu suchých a nepoddajných vlasů. Technologie Mikro-Emulze. Speciální ochrana Anti-Frizz proti krepatění vlasů ve vlhkém prostředí. Pružné a lesklé vlasy. Neoplachuje se.

Nuit Oléo-Rélax
První vyživující a uhlazující noční kúra pro suché a velmi nepoddajné vlasy. Aplikuje se na vlasy před spaním, ráno jsou vlasy vyživené, pružné a poddajné, což významně omezuje čas potřebný ke stylingu. Lničkový olej vlasové vlákno vyživuje, Uhlazující silikonové deriváty nové generace poskytují dlouhotrvající disciplínu a 72hodinový efekt anti-frizz. Lze aplikovat na suché nebo ručníkem vysušené vlasy, ranní úprava pak probíhá podle vašich zvyklostí. Neoplachuje se.

VLASY SUCHÉ, VLNITÉ A KUDRNATÉ

Bain Oléo-Curl
Šamponová lázeň pro pružnost a tvar suchých vlnitých a kudrnatých vlasů bez disciplíny. Kudrny jsou hladké a perfektně vykreslené.

Beurre D´huille Oléo-Curl
INTENSEPrvní vyživující a zvláčňující olejové máslo pro silné vlnité a kudrnaté vlasy bez disciplíny. Vlasové vlákno je intenzivně vyživeno, jako hydratováno.Vlny jsou dokonale vykreslené a zjemněné, vyšší disciplína vlasů. Intenzivní lesk od kořínku až po konečky.

Huile En Lait Oléo-Curl
"Olej v mléku" pro tvar a lehkost suchých jemných vlnitých a kudrnatých vlasů. Vlasy jsou vyživené, pružné a lehké. Vlasové vlákno se leskne od kořínků až po konečky. Kudrny jsou hladké a perfektně vykreslené. Dlouhodobá ochrana proti krepatění a proti deformaci vln.

Creme D´Huile Oléo-Curl
"Krém na oleji" pro pružnost a tvar suchých silných vlnitých a kudrnatých vlasů. Krotí objem vlasů, které jsou vyživené, pružné a lehké. Vlasové vlákno se leskne od kořínků až po konečky. Kudrny jsou hladké a perfektně vykreslené. Dlouhodobá ochrana proti krepatění a proti deformaci vln.

ŘADA RÉSISTANCE
péče pro sílu, pevnost a objem vlasů

VLASY JEMNÉ, CHOULOSTIVÉ A BEZ OBJEMU

Bain Volumactive
Jemně myje a posiluje choulostivé vlasy, které získávají dlouhodobý objem. Vlasy jsou hebké, lehké a lesklé. Antistatický efekt.

Lait Volumintense
Jemné a lehké složení přípravku dodává lehce choulostivým a křehkým vlasům okamžitý objem a potřebnou lehkost bez zatížení. Vlasy jsou lehké, pružné, strukturované, posílené a mají větší objem, který přetrvává i po úpravě účesu. Ideální pro každodenní použití. Oplachuje se.

Soin Fouetté Galbant Volumactive
Lehké gelovité složení obnovuje vnitřní strukturu vlasu a vytváří dlouhodobě zvětšený objem. Vlasy se velmi snadně upravují, jsou lehké a hebké. Antistatický efekt. Oplachuje se.

Soin Spray Expanseur Volumactive
Lehké složení posiluje vnitřní strukturu vlasu a vytváří dlouhodobě zvětšený a zvýrazněný objem. Vlasy jsou pružné, lehké a hebké na dotyk. Antistatický efekt, obsahuje Protection brushing pro respekt vlasů při kartáčování. Neoplachuje se.

Mousse D´impulsion Amplifiante Volumactive
Pěnová péče posiluje vlasy od kořínků a dodává zvýrazněný a dlouhodobě zvětšený objem. Vlasy jsou přirozené na dotyk, lehké a pružné. Antistatický efekt, Protection brushing pro respekt vlasů při kartáčování. Neoplachuje se.

VLASY S OSLABENOU VNITŘNÍ STRUKTUROU

Bain De Force
Jemně myje a obnovuje vnější vnitřní strukturu vlasu. Vlasy jsou pružné, hebké a více odolné. Snadné rozčesán
ntenzivní šoková kúra ve dvou etapách s okamžitým účinkem pro obnovu vnitřní i vnější struktury velmi oslabených vlasů. Vlasy jsou silné, pevné, pružné a lesklé. Oplachuje se.

Forcintense
Intenzivní šoková kúra ve dvou etapách s okamžitým účinkem pro obnovu vnitřní i vnější struktury velmi oslabených vlasů. Vlasy jsou silné, pevné, pružné a lesklé. Oplachuje se.

Ciment Thermique
Obnovující termoaktivní péče pro oslabené vlasy. Originální patentovaná technologie Vita-Ciment® Topseal využívá tepla vysoušeče nebo keramické žehličky k posílení svých účinků. Vlivem tepla umožňuje přípravek jedním gestem obnovu vlasového vlákna a navrací mu jeho původní krásu. Tepelné efekty vlas nenarušují, naopak se stávají zdrojem jeho krásy. Neoplachuje se.

Double Force
Multiochranný lak s posilujícími účinky pro oslabené vlasy. Zpevňuje vnitřní strukturu oslabených vlasů. Dlouhodobě zachovává tvar účesu. Vlasy jsou hebké a přirozené.

VLASY BEZ VITALITY
Bain Age Recharge
První šamponová lázeň s lipidy pro revitalizaci napjaté vlasové pokožky a vlasů oslabených a unavených působením času. Již po prvním použití je vlasová pokožka dokonale hydratovaná a změkčená. Vlasové vlákno znovu nalézá vitalitu, pevnost a pružnost. Oplachuje se.

Age Recharge
Zpevňující maska pro vlasy s oslabenou vnitřní strukturou. Technologie Complexe Vita-Ressource™ obnovuje vnitřní strukturu vlasu oslabenou nepříznivými vlivy času. Zpevněné vlasy nabývají mladšího vzhledu, jsou hustější, hebké, uhlazené a lesklé. Lze kombinovat i s přípravky Résistance Volumactive. Oplachuje se.

Lipo-Recharge
První masážní péče s P-liposomy pro napjatou vlasovou pokožku a vlasy oslabené od kořínků. Obnovuje přirozené obranné schopnosti vlasové pokožky a revitalizuje vlas od kořínku. Lehké složení přípravku se ihned vstřebává do vlasové pokožky. Neoplachuje se.

Densitive
1. nutriční doplněk stravy proti padání vlasů podporující zároveň jejich pevnost a hustotu.

Ciment Thermique
Obnovující termoaktivní péče pro oslabené vlasy. Originální patentovaná technologie Vita-Ciment® Topseal využívá tepla vysoušeče nebo keramické žehličky k posílení svých účinků. Vlivem tepla umožňuje přípravek jedním gestem obnovu vlasového vlákna a navrací mu jeho původní krásu. Tepelné efekty vlas nenarušují, naopak se stávají zdrojem jeho krásy. Neoplachuje se.

Double Force
Multiochranný lak s posilujícími účinky pro oslabené vlasy. Zpevňuje vnitřní strukturu oslabených vlasů. Dlouhodobě zachovává tvar účesu. Vlasy jsou hebké a přirozené.

REFLÉCTION
péče pro barvené vlasy


JEMNÉ AŽ NORMÁLNÍ, LEHCE ZCITLIVĚLÉ VLASY
Bain Mirror 1
Jemně myje a šetrně odstraňuje zbytky barvy, které zbavují barvené vlasy lesku. Vlasy jsou zářivé, lehké a hebké, snadno se rozčesávají.

Lait Chroma Reflect
Péče pro zvýšení lesku barvených vlasů. Lehce rozpustné složení se ihned vstřebává. Optimálně sjednocuje povrch vlasového vlákna pro zvýšení schopnosti odrazu světla. Vlasy jsou jemné a vzdušné. Oplachuje se.

Créme Chroma Protect
Péče pro zvýšení lesku barvených vlasů. Lehce rozpustné gelovité složení obaluje vlasové vlákno bez jeho zatížení. Optimálně sjednocuje povrch vlasového vlákna pro zvýšení schopnosti odrazu světla. Vlasy jsou jemné, hebké a uhlazené. Oplachuje se.

Chroma Thermique
První termozářivá ochranná péče pro barvené vlasy.
Poprvé se teplo stává společníkem zcitlivělých barvených vlasů. Díky jeho působení se tři účinné látky určené speciálně pro barvené vlasy obsažené v přípravku aktivují, obnovují zcitlivělé části barvených vlasů a uhlazují kutikulu vlasového vlákna. Posílené a obnovené vlasové vlákno je pak schopno čelit každodennímu působení vnějších nepříznivých vlivů. Vlasy si uchovávají svou barvu, jsou hebké, zrcadlově lesklé, vytváří pocit „nového vlasu“ a snadněji se upravují.

HOMME
specifické problémy vlasové pokožky

CITLIVÁ VLASOVÁ POKOŽKA
Bain Vital Dermo-Calm
Šamponová lázeň pro citlivou vlasovou pokožku a normální až smíšené vlasy. Uklidňuje, ozdravuje a hydratuje vlasovou pokožku. Přináší lehkost a vitalitu od kořínků a hebkost konečkům normálních až smíšených vlasů.

Bain riche Dermo-Calm
Šamponová lázeň pro citlivou vlasovou pokožku a suché vlasy. Uklidňuje, hydratuje a ozdravuje vlasovou pokožku. Vyživující složky dodávají hebkost a pružnost vlasům.

Noctocalm
Noční sérum pro citlivou vlasovou pokožku pro všechny typy vlasů. Podrážděná vlasová pokožka je okamžitě zklidněná a hydratovaná, její rovnováha se intenzivně obnovuje. Působí ideálně během noci. Aplikuje se na citlivá místa vmasírováním do pokožky, kdykoliv podle potřeby. Neoplachuje se.

NADMĚRNÉ PADÁNÍ VLASŮ

Bain Prévention
Preventivní šamponová lázeň proti padání vlasů. Jemně myje a obnovuje rovnováhu vlasové pokožky, působí příznivě na životní cyklus vlasu. Vlasová pokožka je zdravá, vlasy jsou hebké. Šamponová lázeň proti padání vlasů.

Bain Prévention GL
Stimulující šamponová lázeň proti padání a pro hustotu zjemnělých vlasů. Jemné složení okamžitě zklidní vlasovou pokožku a stimuluje regeneraci a zdravý růst vlasů. Šamponová lázeň je současně obohacena o stylingové polymery pro okamžité dodání objemu vlasům. Vlasy jsou tak silnější, objemnější, hustší a zdravější.

Densitive
1. nutriční doplněk stravy proti padání vlasů podporující zároveň jejich pevnost a hustotu.

Cure Intensive Anti-Chute À L‘aminexil® GL® M
Intenzivní péče proti vypadávání vlasů kombinující tři patentované molekuly, které bojují proti faktorům padání vlasů.
VLASTNOSTI
• Působí preventivně proti padání vlasů a stimuluje jejich růst.
• Nedráždí vlasovou pokožku, nemastí ani nezatěžuje vlasy.
VÝSLEDKY
• Prodlužuje životní cyklus vlasové folikuly a aktivuje růst vlasů
• Posiluje a zpevňuje vlasové vlákno a zvyšuje hustotu vlasů.
• Zanechává vlasy lehké, přirozené a hebké na dotyk.
APLIKACE
• Po umytí vlasů šamponovou lázní BAIN PRÉVENTION nebo BAIN PRÉVENTION GL naneste pomocí pipety celý obsah lahvičky na kořínky vlasů a proveďte regenerační masáž pro uvolnění a aktivování mikrocirkulace krve.
• NEOPLACHUJTE a pokračujte v úpravě účesu jako obvykle.
DÁVKOVÁNÍ
• Kompletní intenzivní kúra: 1 monodóza denně po dobu 6 týdnů.
• Doplňková kúra: 1 monodóza denně nebo 3 monodózy týdně po dobu 6-8 týdnů.
• Doporučuje se absolvovat alespoň jednu kompletní kúru v sezónních obdobích zvýšeného vypadání vlasů (jaro, podzim).

Stimuliste
První nutri-energetická denní péče proti vypadávání vlasů
VLASTNOSTI
• Podporuje vstřebávání a výměnu živin a stimuluje zdravý růst vlasů.
• Pomáhá posílit vlasové vlákno, dodává mu stavební hmotu, a zlepšuje tak hustotu zjemnělých vlasů.
• Přípravek se snadno nanáší a umožňuje ideální rozmístění aktivních látek.
VÝSLEDKY
• Vlasy jsou hustší, vyživené od kořínků ke konečkům.
• Vlasové vlákno je posíleno a jeho životní cyklus prodloužen.
• Okamžitý osvěžující účinek
• Nelepí ani nezatěžuje vlasy.
APLIKACE
• Přípravek aplikujte na suché nebo na umyté a ručníkem osušené vlasy.
• Přibližte maximálně hrot aplikátoru až k vlasovému kořínku a stlačte (přibližně 10 stlačení pro celou vlasovou pokožku). Pečlivě vmasírujte.
• Neoplachujte a pokračujte v úpravě účesu jako obvykle.
DÁVKOVÁNÍ
• Pro DENNÍ použití. Po celý rok nebo mezi obdobími zvýšeného vypadání
vlasů na jaře a na podzim.

Soin Densitive GL
Finální péče proti padání a pro hustotu zjemnělých vlasů. Vyživuje a stimuluje vlasy přímo u kořínků a obsahuje také minerální částice a stylingové polymery dodávající okamžitý objem. Účes tak drží tvar, vlasy jsou hustší, objemnější  a snadno se upravují.

LUPIVOST VLASOVÉ POKOŽKY

Bain Gommage Detox Cheveux Secs
Šamponové lázně pro suché vlasy jemně odstraňují lupy z vlasové pokožky. Vlasy jsou hydratovány a lehce vyživeny.

Bain Gommage Detox Cheveux Gras
Šamponová lázně pro mastné vlasy jemně odstraňuje lupy z vlasové pokožky. Vlasy jsou hydratovány a získávají
na objemu a vitalitě.

Fluide Purifiant
Detoxikační péče pro regulaci výskytu lupů. Vlasová pokožka je zklidněná, ozdravělá, lupy jsou dlouhodobě odstraněny. Obsahuje derivát mentholu pro okamžité osvěžení. Neoplachuje se.

MASTNÁ VLASOVÁ POKOŽKA A MASTNÉ VLASY
Bain Clarifiant
Šamponová lázeň pro mastnou vlasovou pokožku a mastné vlasy. Důkladně uvolňuje a osvěžuje vlasovou pokožku. Vlasy jsou lehké, hebké, jemné a získávají na objemu.Šamponová lázeň na mastné vlasy.

Bain Divalent
Šamponová lázeň pro mastnou vlasovou pokožku a suché a zcitlivělé délky. Důkladně uvolňuje vlasovou pokožku, selektivně vyživuje zcitlivělé délky. Vlasy jsou hebké, přirozeně jemné a lesklé.

HOMME
péče vyvinutá exkluzivně pro muže

Bain Capital Force Anti-Gras
První šamponová lázeň vyvinuta exkluzivně pro muže pro zachování hustoty vlasů a pro boj s mastnou vlasovou pokožkou díky obsahu derivátů aminokyselin, které působí proti nadměrné tvorbě mazu. Vlasová pokožko je čistá a svěží. Oplachuje se.

Soin Capital Force Anti-Gras
Finální péče pro zachování hustoty vlasů díky níž jsou vlasy lehké a nemastné. Obsahuje deriváty aminokyseliny, které působí proti nadměrné tvorbě mazu. Snadná aplikace. Neoplachuje se.

NUTRIENTS
krása prostřednictvím nutričních doplňků stravy

Vyhledávání

Dle ceny
Výrobce
TYP PRODUKTU
DLE TYPU VLASŮ A POKOŽKY
Nevím přesně co hledám UKAŽTE MI VŠE
Možnosti platby